Medya Blue

Windows Server Family Developer Center

 • Windows Server
  Windows NT tabanlı sistemler esnek güvenlik modeli sağlar iken, güvenlik ve dosya izinleri denetim zor olabilir.

  Hızlı bir şekilde kullanıcı dizinleri ya da anahtarları bir arada görüntülemek için AccessEnum kullanabilirsiniz, bu güvenlik açıkları için size yardımcı ideal bir araçtır.
  Windows Server üzerinde bulunan Servisler işletim sistemi çalıştığı sürece programlandıkları süre ve periyotlarda veya talep geldiği zaman uygulamaların çalışmasına yardımcı olan bir yazılım yönetim merkezidir.
  Bilmeyen arkadaşlar için;
  Windows Server üzerinde kullanmak istediğimiz bileşenlerin çalışabilmesi için
  işletim sistemine kayıt edilmesi gerekir.
  Microsoft'un Windows Server üzerinde DNS yapısını yönetebilmek için hazırlanmış bir uygulamadır.
  IIS tüm sürümleri metabase denilen özel bir veri tabanında kendi yapılandırmasını saklar.
  metabase de yapılan değişiklik ve değerlerini görüntülemek için pek çok araç mevcuttur IIS Metabase Explorer da bu araçlar içinde ücretsiz olanlardan biridir.
  IIS Password adından da anlaşıldığı gibi web sitelerinizde bulunan klasörlere ziyaretçiler veya yöneticiler için erişim şifresi vermenizi sağlayan, her bir web sitesi için 3 klasöre kadar ücretsiz destek veren bir yazılımdır.
  Windows Server üzerinde IIS (Internet Information Service) i durdurmak, başlatmak veya yeniden başlatmak için :)
  PHP Manager Windows 2008 Server üzerinde bulunan web siteleriniz için yüklü olan PHP sürümleri arasında geçiş yapmanızı sağlayan kullanışlı bir araçtır.
  Windows Server üzerinde sunucumuzu ataklardan korumak için standart olarak 3389 olan uzak masa üstü portunu değiştirmek istiyorsanız :)
  Web Site Panel IIs Modules; IIS Password gibi web sitelerinizde bulunan klasörlere ziyaretçiler veya yöneticiler için erişim şifresi vermenizi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.
  Tasarım Deep Design Group
  Copyright ® 2013 MEDYA BLUE